A A A
Aktualności

Muzeum Wnętrz podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

09-09-2022

W ramach obchodów 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowaliśmy trzy spacery, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 11 września na terenie i w okolicy naszego Muzeum.


1/ Spacer śladem historii miejscowości Otwock Wielki poprowadzi Maciej Trzaskowski

Spotkanie o godzinie 13.40 rozpocznie się przy krzyżu powstańczym na granicy Otwocka Małego i Wielkiego, tu dołączą do nas dwie grupy rowerowe prowadzone przez Centrum Kultury i Sportu w Karczewie oraz Team Koziołek Matołek z Otwocka. Zatrzymując się przy dwóch pomnikach w Otwocku Wielkim przejdziemy do Pałacu - Muzeum Wnętrz.

 

2/ Spacer architektoniczny o historii pałacu i rezydencji w Otwocku Wielkim, poprowadzi Lidia Sitek

Spotkanie przed pałacem, o godzinie 14.30 przy drzwiach głównych, obejdziemy budynek wokół by opowiadać o jego rozbudowie i przyjrzeć się uważnie dekoracjom stiukowym.

 

3/ Spacer krajobrazowy z historią powstania założenia zielonego w Otwocku Wielkim, poprowadzi Anna Feliks

Spotkanie o godzinie 15.30 przed pałacem przy drzwiach głównych, zapraszamy na spacer po parku, gdzie przeanalizujemy jego układ i znajdziemy osie widokowe łączące wyspę z otaczającym krajobrazem.

 

Dodatkowo przy pałacu w Otwocku Wielkim tego dnia będzie można obejrzeć wystawę plenerową opowiadającą o historii Karczewa i jego powiązaniach z historią rezydencji w Otwocku Wielkim
W tym dniu odbędzie się zbiórka na cel charytatywny "dla Henia", którą prowadzić będzie Sołectwo Otwock Wielki. W godzinach 14.00 - 17.30 zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci m.in. malowanie, gry i zabawy, muzykę, specjały kuchni lokalnej, pokazy strażackie.


Partnerami akcji charytatywnej są: Sołectwo Kępa Nadbrzeska, Piotrowice, Centrum Kultury i Sportu w Karczewie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie, OSP Łukówiec, OSP Otwock Wielki, Team Koziołka Matołka z Otwocka, Piotr Zaręba Pod prąd, Piekarnia Wanda.