A A A
Aktualności

Muzeum Wnętrz znów otwarte

31-03-2022

Miło nam poinformować, że od 1 kwietnia 2022  Pałac Bielińskich w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim ponownie otwiera się dla zwiedzających. 

Już w najbliższą niedzielę pierwszy koncert Artystek z Ukrainy. Będzie to niepowtarzalna okazja do usłyszenia w historycznej przestrzeni ukraińskich śpiewaczek operowych, wykonawczyń pieśni ludowych, skrzypaczek i pianistek. Przed koncertem zapraszamy na spacer i do zwiedzania Muzeum. 

 

W miesiącach jesienno-zimowych w zespole pałacowo-parkowym przeprowadzano prace remontowe m.in. wokół oficyny wschodniej pałacu oraz prace rewitalizacyjne w parku - wymieniono parkowe oświetlenie i gruntownie wyremontowano mostek prowadzący na wyspę. Dodatkowo muzealni ogrodnicy przeprowadzili intensywne prace pielęgnacyjne.

Dotychczasowa ekspozycja stała Muzeum została uzupełniona o nowe eksponaty: numizmaty, srebra i meble. Na lato 2022 roku zaplanowano także otwarcie kolejnej wystawy stałej. Będzie to prezentacja daru Ignacego Jana Paderewskiego dla Muzeum Narodowego w Warszawie. Wystawa cennych pamiątek osobistych i dzieł sztuki ukaże działalność artystyczną, społeczną, polityczną i życie rodzinne Paderewskiego.

 

 

Godziny otwarcia dla zwiedzających: 

 

Muzeum 

poniedziałek: nieczynne

wtorek - piątek: 10.00 - 16.00

sobota - niedziela 10.00 - 18.00

 

Kawiarnia

poniedziałek - wtorek: nieczynne
środa - piątek: 10.00 -16.00

sobota - niedziela: 10.00 - 18.00

 

Park

wtorek–niedziela: 10.00–19.00