A A A
Aktualności

OTWOCKIE BALLADY I ROMANSE / "Tam u wiślanej odnogi, tam u zielonej rozłogi"

27-06-2022

Już 2 lipca zapraszamy na interdyscyplinarny projekt upamiętniający 200. rocznicę wydania mickiewiczowskich „Ballad i romansów” organizowany przez Fundację Promocji Kultury OtwArte z Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum Teatralnym przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Wydarzenie łączy w sobie muzykę oraz elementy performatywne. Nadany projektowi podtytuł „Tam u wiślanej odnogi, tam u zielonej rozłogi, czyli Otwockie ballady i romanse” uwypukla główne wątki pojawiające się w Balladach i romansach: przyrodę, gotyckie historie i legendy, a wszystko to znajduje się w Otwocku Wielkim. Nad malowniczym starorzeczem Wisły ożywimy na kilka sposobów Mickiewiczowskie ballady: zapraszamy na koncerty muzyki związanej z balladami oraz slam poetycki dający młodym twórcom możliwość sięgnięcia do romantycznych źródeł inspiracji.

4 września, w ramach drugiej części wydarzenia zaprosimy na wystawę „Między sceną a księżycem, czyli przygody Mistrza Twardowskiego w Teatrze Wielkim", której towarzyszyć będą warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci.


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury