A A A

Wizyta

Muzeum Wnętrz zmienia się dla Was!

W związku z planowanymi pracami remontowo-adaptacyjnymi informujemy, że od 5 października Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, Oddział MNW, będzie zamknięte dla zwiedzających. Ponowne udostępnienie pałacu publiczności zaplanowano na wiosnę 2021 roku. 
 
Prace rewitalizacyjne będą prowadzone także w parku otaczającym Muzeum. Z powodu remontu alejek i wymiany kostki brukowej zespół parkowy będzie niedostępny dla spacerowiczów od 20 października do odwołania.
 
Jednocześnie informujemy, że zaplanowane na 18 października obchody Dnia Krajobrazu odbędą się. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.
 
W miesiącach jesienno-zimowych zespół pałacowo-parkowy w Otwocku Wielkim tradycyjnie pozostawał zamknięty dla zwiedzających. Dyrekcja MNW postanowiła wykorzystać ten czas na przeprowadzenie koniecznych prac remontowych, wyczekiwanych przez lokalną społeczność i pracowników Muzeum.
 
W przypadku pytań związanych z zakupionymi biletami lub zaplanowanymi wydarzeniami prosimy o kontakt z sekretariatem Muzeum Wnętrz (tel.: 22 769 43 06, e-mail: mstrzyzewska@mnw.art.pl, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00).
 
Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia. Mamy nadzieję, że wiosną znów zaprosimy Państwa do zwiedzania.

Godziny otwarcia

Pałac 
w okresie zagrożenia Covid-19 – do odwołania
 
Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–16.00.
 
Dla usprawnienia ruchu turystycznego wejście zwiedzających do pałacu jest możliwe tylko w towarzystwie muzealnego przewodnika (usługa w cenie biletu).
Zwiedzający wchodzą do muzeum o pełnej godzinie zegarowej, ostatnia grupa o godz. 15.00.
 
Park 
poniedziałek – niedziela: 10.00 – 19.00
 
Kawiarnia
sobota – niedziela i święta: 11.00 – 18.00
 

Ceny biletów

bilet normalny: 12 zł 
bilet ulgowy: 8 zł
bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób): 32 zł 
dzieci do 7. roku życia – wstęp bezpłatny
 
We wtorki wstęp do Muzeum jest bezpłatny, przy czym bezpłatna wejściówka obowiązuje tylko w dniu, w którym została pobrana.
 
Zwiedzanie pałacu odbywa się zawsze z przewodnikiem (opieka przewodnika bezpłatna). Z uwagi na niewielkie sale muzealne, grupa zwiedzających nie może przekraczać 20 osób. Ostatnie wejście na 30 min przed zamknięciem ekspozycji. Plecaki, torby, walizki, parasole oraz okrycia wierzchnie należy pozostawić w szatni.
 
Komu przysługują bilety ulgowe?
Bilety ulgowe przysługują z ustawy o muzeach: uczniom, studentom i osobom odbywajacym studia doktoranckie, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów, pracowników służb społecznych, opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, nauczycielom i wychowawcom, niepełnosprawnym i ich opiekunom, emerytom i rencistom, osobom powyżej 65 roku życia, kombatantom, odznaczonym: za opiekę nad zabytkami, zasłużony działacz kultury, zasłużony dla kultury polskiej i zasłużony dla kultury narodowej.

Adres i dojazd

Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
ul. Zamkowa 49
05–480 Karczew