Teraz w muzeum

A A A

KLASYKA NA LEŻAKACH / Romantyzm i wirtuozeria

2020-07-26 / 17:00
godz. 17:00 
wstęp wolny 
 
26 lipca / Romantyzm i wirtuozeria
Kama Grott-Tomaszek – obój
Jakub Grott – skrzypce, Mariusz Rutkowski – fortepian
 

 

Klasyka na leżakach to czwarta edycja cyklu koncertów kameralnych z atrakcyjnym repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej. Dzięki wsparciu powiatu otwockiego po raz pierwszy odbędzie się aż dziewięć koncertów! Zapraszamy na muzyczne popołudnia we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, tj. od 5 lipca do 30 sierpnia tradycyjnie o godz.17.00.
 
Klasyka na leżakach ma za zadanie popularyzację kultury wysokiej w nowej, bardziej przystępnej formie. Jest to niepowtarzalna okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie na przykład na leżakach czy kocach piknikowych w luźnej atmosferze można obcować z kulturą wysoką. Koncerty promenadowe mają bogatą tradycję na świecie, odbywają się na świeżym powietrzu w okresie letnim w weekendowe popołudnia, wystarczy wspomnieć słynny festiwal PROMS, który odbywa się rokrocznie w Londynie czy Koncerty Królewskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ze względu na szeroką ofertę kulturalną, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcane są do udziału całe rodziny.
 
Podczas tegorocznej edycji wystąpi rodzinna Grott Orkiestra, której muzycy zaprezentują zarówno klasyczne jak i rozrywkowe oblicze. Po raz pierwszy w ramach cyklu zaprezentują się Młode Talenty - niezwykle uzdolnieni uczniowie ZPSM nr. 4 im.K.Szymanowskiego w Warszawie. Oprócz koncertów Grott Orkiestry i młodych adeptów sztuki wystąpią zaproszeni wybitni muzycy: ROK Duo - skrzypkowie Marcin Król i Lucjan Szaliński-Bałwas, flecistka Elżbieta Drozdowska i akordeonista Piotr Kopietz, pianista Kuba Matuszczyk oraz klarnecista Mirosław Romejko i fagocista Grzegorz Dąbrowski.
 
Dyrektor artystyczna – Kama Grott-Tomaszek
Partnerem cyklu Klasyka na leżakach jest Muzeum Wnętrz – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
Honorowy patronat - Starosta Powiatu Otwockiego Cezary Łukaszewski
Zadanie dofinansowane jest ze środków powiatu otwockiego

Poleć znajomemu Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Muzeum Wnętrz
2020-07-26 / 10:00

ParkArt / Zwierzyniec Bielińskiego

godz. 10:00 wstęp wolny   W połowie XVIII wieku na terenie pałacowego parku w Otwocku Wielkim prawdopodobnie znajdował się Zwierzyniec – wydzielony teren, na...
Muzeum Wnętrz
2020-07-26 / 17:00

KLASYKA NA LEŻAKACH / Romantyzm i wirtuozeria

godz. 17:00  wstęp wolny    26 lipca / Romantyzm i wirtuozeria Kama Grott-Tomaszek – obój Jakub Grott – skrzypce, Mariusz Rutkowski –...